MCP41HV31T-503E/ST
MFR.Part #
MCP41HV31T-503E/ST
JLCPCB Part #
C627164
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1 10V~36V 128 15ppm/℃ 48kHz 50kΩ Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS