MCP4161T-104E/SN
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4161T-104E/SN
JLCPCB Part #
C620266
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 100kHz 100kΩ 15ppm/℃ 2.7V~5.5V 257 EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS