MCP4151T-104E/SN
MFR.Part #
MCP4151T-104E/SN
JLCPCB Part #
C623372
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 100kΩ 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS