MCP4152T-103E/MF
MFR.Part #
MCP4152T-103E/MF
JLCPCB Part #
C623377
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 257 50ppm/℃ Linear SPI DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS