MCP4151T-103E/SN
MFR.Part #
MCP4151T-103E/SN
JLCPCB Part #
C623370
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 1LSB 1MHz 2.5uA 2.7V~5.5V 257 50ppm/℃ Linear RAM SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS