MCP4151T-103E/MS
MFR.Part #
MCP4151T-103E/MS
JLCPCB Part #
C627145
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 257 50ppm/℃ Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS