MCP4142T-104E/MF
MFR.Part #
MCP4142T-104E/MF
JLCPCB Part #
C623363
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 100kHz 100kΩ 129 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS