MCP4531T-103E/MF
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP4531T-103E/MF
JLCPCB Part #
C623581
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 0.5LSB 1 1.8V~5.5V 10kΩ 129 1MHz 2.5uA 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS