MCP4141-503E/MF
MFR.Part #
MCP4141-503E/MF
JLCPCB Part #
C635152
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 129 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% DFN-8-EP(3x3) Digital Potentiometers ROHS