MCP4141T-103E/SN
MFR.Part #
MCP4141T-103E/SN
JLCPCB Part #
C623354
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 129 1MHz 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS