MCP4131-502E/SN
MFR.Part #
MCP4131-502E/SN
JLCPCB Part #
C636036
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 129 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS