MCP4131T-502E/MS
MFR.Part #
MCP4131T-502E/MS
JLCPCB Part #
C627131
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 129 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS