MCP41100-E/P
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP41100-E/P
JLCPCB Part #
C640351
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 100kΩ 145MHz 2.7V~5.5V 256 800ppm/℃ Linear SPI PDIP-8 Digital Potentiometers ROHS