MCP4023T-503E/CH
MFR.Part #
MCP4023T-503E/CH
JLCPCB Part #
C623408
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 200kHz 50kΩ 50ppm/℃ 64 EEPROM Linear ±20% SOT-23-6 Digital Potentiometers ROHS