MCP4022T-502E/CH
MFR.Part #
MCP4022T-502E/CH
JLCPCB Part #
C623404
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ 64 Linear ±20% SOT-23-6 Digital Potentiometers ROHS