MCP4021T-502E/MC
MFR.Part #
MCP4021T-502E/MC
JLCPCB Part #
C623329
Package
TDFN-8-EP(2x3)
Description
-40℃~+125℃ 2.7V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ 64 EEPROM Linear ±20% TDFN-8-EP(2x3) Digital Potentiometers ROHS