MCP4012T-103E/CH
MFR.Part #
MCP4012T-103E/CH
JLCPCB Part #
C623386
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 10kΩ 1MHz 1uA 50ppm/℃ 64 Linear RAM U/D ±20% SOT-23-6 Digital Potentiometers ROHS