MCP4011-502E/MS
MFR.Part #
MCP4011-502E/MS
JLCPCB Part #
C636023
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 0.25LSB 1 1uA 2.7V~5.5V 200kHz 50ppm/℃ 5kΩ 64 Linear RAM U/D ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS