MCP4011T-503E/MC
MFR.Part #
MCP4011T-503E/MC
JLCPCB Part #
C623324
Package
DFN-8-EP(2x3)
Description
-40℃~+125℃ 0.25LSB 1 1.8V~5.5V 200kHz 300nA 50kΩ 50ppm/℃ 64 Linear RAM U/D ±20% DFN-8-EP(2x3) Digital Potentiometers ROHS