MCP4011T-502E/SN
MFR.Part #
MCP4011T-502E/SN
JLCPCB Part #
C623323
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ 64 Linear ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS