MCP4011T-103E/SN
MFR.Part #
MCP4011T-103E/SN
JLCPCB Part #
C623319
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 10kΩ 1MHz 1uA 2.7V~5.5V 50ppm/℃ 64 Linear RAM U/D ±20% SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS