MCP1812AT-033/OT
MFR.Part #
MCP1812AT-033/OT
JLCPCB Part #
C625458
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 250nA 3.3V 300mA 400mV 5.5V 50dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS