MCP1811AT-028/TT
MFR.Part #
MCP1811AT-028/TT
JLCPCB Part #
C625444
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) -50dB@(1kHz) 1 150mA 2.8V 5.5V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS