MCP1811AT-025/TT
MFR.Part #
MCP1811AT-025/TT
JLCPCB Part #
C625441
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 150mA 2.5V 5.5V 50dB@(1kHz) 600mV@(150mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS