MCP1811AT-025/LB
MFR.Part #
MCP1811AT-025/LB
JLCPCB Part #
C625440
Package
SC-70-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 150mA 2.5V 5.5V 50dB@(1kHz) 600mV@(150mA) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SC-70-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS