MCP1810T-42I/J8A
MFR.Part #
MCP1810T-42I/J8A
JLCPCB Part #
C623130
Package
DFN-8-EP(2x2)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 100mA 350mV@(100mA) 4.2V 40dB@(100Hz) 5.5V Fixed Over Current Protection、Enable Positive DFN-8-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS