MCP1725-5002E/SN
MFR.Part #
MCP1725-5002E/SN
JLCPCB Part #
C185642
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120uA 210mV@(500mA) 500mA 5V 60dB@(100Hz) 6V Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS