MCP1642BT-33I/MS
MFR.Part #
MCP1642BT-33I/MS
JLCPCB Part #
C627036
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1MHz 3.3V 650mV~5.5V 800mA Boost Boost Built-in Fixed Yes MSOP-8 DC-DC Converters ROHS