MCP1642BT-33I/MC
MFR.Part #
MCP1642BT-33I/MC
JLCPCB Part #
C623042
Package
DFN-8(2x3)
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1MHz 3.3V 650mV~5.5V 800mA Boost Boost Built-in Fixed Yes DFN-8(2x3) DC-DC Converters ROHS