MASMBJSAC36E3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MASMBJSAC36E3
JLCPCB Part #
C2636067
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 30pF 36V 40V 500W 5uA 60V 8.6A TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)