MAPLAD18KP16A
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MAPLAD18KP16A
JLCPCB Part #
C2631348
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 10uA 16V 17.8V 18kW 26V 693A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD)