MA1.5KE250CAE3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MA1.5KE250CAE3
JLCPCB Part #
C2634753
Package
DO-204AR
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 214V 237V 344V 5A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-204AR ESD and Surge Protection (TVS/ESD)