M1.5KE250CA/TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
M1.5KE250CA/TR
JLCPCB Part #
C7296687
Package
DO-201AA(DO-27)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 214V 237V 344V 5A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-201AA(DO-27) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)