ATXMEGA16A4U-AU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
ATXMEGA16A4U-AU
JLCPCB Part #
C415944
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.6V~3.6V 12bit 12bit 16KB 1KB 2KB 32MHz 34 8/16 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS