ATTINY85-20SHR
MFR.Part #
ATTINY85-20SHR
JLCPCB Part #
C2054120
Package
SOIC-8-208mil
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.7V~5.5V 20MHz 512Byte 512Byte 6 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH SOIC-8-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS