ATTINY84V-10PU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
ATTINY84V-10PU
JLCPCB Part #
C1341490
Package
PDIP-14
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 12 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH PDIP-14 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS