ATTINY84V-10MUR
MFR.Part #
ATTINY84V-10MUR
JLCPCB Part #
C2052957
Package
QFN-20-EP(4x4)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 12 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Watchdog reset、Built-in general-purpose timer、Programmable watchdog、Built-in temperature sensor QFN-20-EP(4x4) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS