ATTINY461V-10SU
MFR.Part #
ATTINY461V-10SU
JLCPCB Part #
C185479
Package
SOIC-20-300mil
Description
1.8V~5.5V 10MHz 10bit 16 2KB AVR FLASH SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS