ATTINY45V-10XUR
MFR.Part #
ATTINY45V-10XUR
JLCPCB Part #
C2053070
Package
TSSOP-8
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 256Byte 256Byte 4KB 6 8 Bit AVR Built-in FLASH TSSOP-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS