MCP4661-502E/ST
MFR.Part #
MCP4661-502E/ST
JLCPCB Part #
C145605
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 150ppm/℃ 2 257 5kΩ I2C ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS