ATTINY2313-20PU
MFR.Part #
ATTINY2313-20PU
JLCPCB Part #
C152178
Package
DIP-20
Description
-40℃~+85℃ 128Byte 128Byte 18 2.7V~5.5V 20MHz 2KB 8 Bit AVR Built-in FLASH DIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS