ATMEGA88P-20AUR
MFR.Part #
ATMEGA88P-20AUR
JLCPCB Part #
C2055083
Package
TQFP-32(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 1KB 2.7V~5.5V 20MHz 23 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH TQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS