ATMEGA8535-16PU
MFR.Part #
ATMEGA8535-16PU
JLCPCB Part #
C220842
Package
PDIP-40
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 32 4.5V~5.5V 512Byte 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH PDIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS