ATMEGA8-16PC
MFR.Part #
ATMEGA8-16PC
JLCPCB Part #
C3220248
Package
PDIP-28
Description
0℃~+70℃ 10bit 16MHz 1KB 23 4.5V~5.5V 512Byte 8 Bit 8KB AVR Built-in FLASH PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)