ATMEGA64-16AUR
MFR.Part #
ATMEGA64-16AUR
JLCPCB Part #
C2052744
Package
TQFP-64(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16MHz 2KB 4.5V~5.5V 4KB 53 64KB 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-64(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS