ATMEGA640-16AU
MFR.Part #
ATMEGA640-16AU
JLCPCB Part #
C2980245
Package
TQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 16MHz 2.7V~5.5V 4KB 64KB 8 Bit 86 8KB AVR Built-in FLASH Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Built-in general-purpose timer、Programmable watchdog、Touch function TQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS