ATMEGA48PV-10PU
MFR.Part #
ATMEGA48PV-10PU
JLCPCB Part #
C1340519
Package
PDIP-28
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 23 256Byte 4KB 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS