ATMEGA48PV-10AU
MFR.Part #
ATMEGA48PV-10AU
JLCPCB Part #
C185500
Package
TQFP-32(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 10MHz 10bit 23 256Byte 4KB 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH TQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS