ATMEGA48P-20AU
MFR.Part #
ATMEGA48P-20AU
JLCPCB Part #
C1339303
Package
TQFP-32(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.7V~5.5V 20MHz 23 256Byte 4KB 512Byte 8 Bit AVR Built-in FLASH Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Watchdog reset、Built-in general-purpose timer、Programmable watchdog、Touch function TQFP-32(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS