PIC18F85K90-E/PT
MFR.Part #
PIC18F85K90-E/PT
JLCPCB Part #
C635557
Package
TQFP-80(12x12)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 12bit 1KB 2KB 32KB 64MHz 69 8 Bit Built-in FLASH PIC TQFP-80(12x12) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS